ακολουθήστε μας!

(X)άρισε (1-1) την ισοπαλία στον Ρεθυμνιακό η ομάδα μας

10/04/2017

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας την Κυριακή το απόγευμα στην Σοχώρα, αφού σε ένα παιχνίδι που στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα είχε τον πλήρη έλεχγο,προηγήθηκε στο σκόρ αλλά δέχθηκε την ισοφάριση στο 86΄ και έτσι έφυγε μόνο με τον βαθμό της ισοπαλίας.Παρά τις πολλές απουσίες (Καψαλάκης,Τριχάκης,Μπερνιδάκης,Κραβαρίτης, Δασκαλάκης και Τσαχάκης , οι ποδοσφαιριστές μας μπήκαν πολύ δυνατά στο 1ο ημίχρονο και ήταν κυρίαρχοι του αγώνα , μην αφήνωντας τον Ρεθυμνιακό να τους απειλήσει σε κανένα σημείο του μάτς.Αντιθέτως δημιούργησαν και έχασαν αρκετές ευκαιρίες(24' σούτ Γκιόκα έξω από την περιοχή,στο οριζόντιο δοκάρι,34' τετ α τετ Ρότσι,άουτ).Όμως στο 41' ο Αργυρός εκτέλεσε άψογα κόρνερ  και ο Α.Γκιόκας με κοντινή προβολή την έστειλε στα δίχτυα , κάνοντας το 0-1, που ήταν και σκόρ ημιχρόνου. Στο 2ο μισό και μέχρι το 70' οι ποδοσφαιριστές και πάλι σπατάλησαν μοναδικές ευκαιρίες (54' απόκρουση Κλάδου σε τετ α τετ του Γκιόκα , 57' σούτ από κοντά  του ίδιου παίχτη ,άουτ, 66' κεφαλιά από πολύ κοντά του Μιχελιδάκη ,άουτ) να κάνουν το 0-2 και να κλειδώσουν το μάτς. Στο τελευταίο τέταρτο αντίπαλος πίεσε κέρδισε μέτρα αλλά και πάλι η πολύ καλή αμυντική διάταξη των ποδοσφαιρίστων μας δεν τους άφησε να δημιουργήσουν καμία φάση αλλά μία στιγμή αδράνειας στο 86' ,έδωσε την ευκαιρία στον πρώην επιθετικό της ομάδας μας ,Βελονάκη να κάνει το 1-1 έπειτα από απόκρουση του Στεφανουδάκη σε σούτ του Χριστουλάκη.Έτσι στην μία και μοναδική φάση που δημιούργησε ο αντίπαλος να καταφέρει να ισοφαρίσει και να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.

Παράπονα έιχε η ομάδα μας από τον διαιτητή(Σταυρουλάκη Γ.) και τον Ά βοηθό(Καλυβιαννάκη) , όταν στο 48' σε παράβαση που έγινε καθαρά μέσα στην περιοχή ,έδωσαν έπειτα από ''συννενόηση'' φάουλ πάνω στην γραμμή!!!!

Άρης Ρεθύμνου (Σ.Κοζανίδης):Στεφανουδάκης,Λαγκουβάρδος,Παπάζογλου(80'Φραγκιαδάκης),Μιχελιδάκης, Χατζηδάκης,Πίρια,Αργυρός,Μαργκίνι,Γκιόκας,Ρότσι(70'Sofulaj),Velaj(89'Raja)