ακολουθήστε μας!

Με το 'δεξί' και στο πρωτάθλημα η ομάδα μας

25/09/17

Με το δεξί μπήκε η ομάδα μας και στο πρωτάθλημα αφου επιβλήθηκε με το ευρύ 3-0 επί του Αετού Ανωγείων. Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ καλό ποδόσφαιρο και έχοντας τον έλεγχο σε όλο το μάτς , οι παίκτες του Ηλία Μπουλιού δεν δυσκολεύτηκαν να κάμψουν την αντίσταση της πολύ δυνατής ομάδας των Ανωγείων. Το σκόρ άνοιξε στο 14' λεπτό , όταν ο Κραβαρίτης μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε καθαρά ,ο ρέφερυ της αναμέτρησης έδειξε την άσπρη βούλα και ο ίδιος παίκτης , έγραψε το 1-0. Στην συνέχεια του μάτς η ομάδα μας έχασε αρκετές ευκαιρίες αλλά πότε ο αντίπαλος τερματοφύλας και πότε οι αστοχία , στέρησαν από τους ποδοσφαιριστές μας να ανεβάσουν το σκορ. Με την ίδια όρεξη μπήκαν και στο 2ο μισό και κατάφεραν να πετύχουν άλλα 2 τέρματα. Στο 59΄λεπτό ο Velaj έβγαλε τον Κραβαρίτη στα πλάγια και έπειτα από περίτεχνη ενέργεια του ταχύτατου Αγρινιώτη αφού πέρασε σαν σταματημένο τον αντίπαλό του , έβγαλε πάσα πάρε-βάλε στον Καλυβιανάκη ,που δεν δυσκολέυτηκε να κάνει το  2-0. Και στο 70' ο Χατζιάδης αφού απέφυγε 2 αντιπάλους πάσαρε στο Καλυβιανάκη ,που μπήκε στην περιοχή και ανατράπηκε καθαρά με τον διαιτητή να δείχνει για 2η φορά το σημείο του πέναλτι. Αυτήν την φορά την εσχάτη των ποινών έκτέλεσε ο Θεοδωρομανωλάκης που σημείωσε το τελικό 3-0, αφού στο 91΄ ο Αετός κέρδισε με την σειρά του πέναλτι αλλά ο Γωνιωτάκης , μαντεύοντας σωστά , κράτησε την εστία της ομάδας μας , ανέπαφη.

Αρης:(Ηλίας Μπουλιός), Γωνιωτάκης,Κουνδουράκης,Velaj,Ανδρουλάκης,Μιχελιδάκης(Sofoulaj),Μαργκίνι,Κραβαρίτης,Θεοδωρομανωλάκης (Μελί),Χατζήάδης,Καλυβιανάκης(Παπάζογλου),Μαρκουλάκης(Λαγκουβάρδος).