ακολουθήστε μας!

Κόλλησε στο 0-0 η ομάδα μας στο Ατσιπόπουλο

06/10/18

Μέτρια εμφάνιση παρουσίασε η ομάδα μας σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο Ατσιποπούλου κόντρα στην τοπική ΕΑΠ και μοιραία έμεινε στο 0-0. Οι ποδοσφαιστές μας πάντως δημιούργησαν τουλάχιστον 6-7 πολύ καλές ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο γκόλ αλλά οι κακές επιλογές που είχαν και η πολύ καλή εμφάνιση του αντίπαλου τερματοφύλακα δεν άφησαν να καταλήξει κάποια από αυτές στα δύχτια. Μία από αυτές κατέληξε στο βάθος της εστίας της ΕΑΠ όταν ο Μπερνιδάκης βγήκε τέτ α τετ και πλάσαρε εύστοχα αλλά ο Α΄βοηθός λανθασμένα τον υπέδειξε σε αντικανονική θέση ακυρώνοντας το κανονικό (κατα κοινή ομολογία) γκόλ , στο 81΄. Όπως αρκετά παράπονα είχε η ομάδα μας και για την φάση του 6' λεπτού όταν ο Σκουλούδης ανατράπηκε καθαρά μέσα στην περιοχή και ενώ ήταν έτοιμος να σκοράρει αλλά ο διαιτητής ΄έκλεισε τα μάτια΄ στην πεντακάθαρη παράβαση. Στα αξιοσημείωτα του αγώνα το δοκάρι σε εκτέλεση φάουλ του Μ.Καργάκη στο 3' λεπτό του αγώνα.

Αρης:(Μ.Δεληγιαννάκης) Παλιεράκης, Πίρια, Μπερνιδάκης, Παπαδάκης, Μαγιάφας(77'Κουταλάς), Χατζηδάκης,Θεοδωρομανωλάκης, Sefoulaj(60'Κουνδουράκης),Καργάκης,Σκουλούδης,Κραβαρίτης.