ακολουθήστε μας!

Επιστροφή στις νίκες, 3-1 τον Κεραυνό

08/10/17

Παίζοντας καλά μόνο στο 1ο ημίχρονο η ομάδα μας , κατάφερε και κέρδισε με σκόρ 3-1 τον νεανικό Κεραυνό. Τον έλεγχο του αγώνα πήραν από την αρχή οι ποδοσφαιριστές μας και μπόρεσαν και μπήκαν νωρίς (12') μπροστά στο σκόρ , όταν ο Παπάζογλου έκλεψε την μπάλα στο κέντρο ,έβγαλε με μία πάσα τον Κραβαρίτη σε θέση βολής και ο Αγρινιώτης μεσοεπιθετικός έστειλε την μπάλα στα δύχτια. Στο 39΄ ήταν η σειρά του Χατζηδάκη να βρεθεί σε πλεονεκτική θέση και με δυνατό σούτ έγραψε το 2-0. Τρία λεπτά αργότερα Παπάζογλου-Χατζηδάκης συνδιάστηκαν , ο τελευταίος τροφοδότησε τον Κραβαρίτη , που με ψύχραιμο πλασέ , ανέβασε τον δείκτη του σκόρ στο 3-0, που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου. Στο 2ο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές μας επαναπαύτηκαν στο σκόρ ,οπισθοχώρησαν, έκαναν πολλά και αβίαστα λάθη καί έδωσαν την ευκαιρία στον Κεραυνό να μειώσει το σκόρ με πολύ ωραίο γκόλ του Βρετού στο 65'. Το μόνο αξιοσημείωτο στα υπόλοιπα λεπτά ήταν ένα σούτ του Μελί στο δοκάρι(85').

Αρης:(Ηλίας Μπουλιός), Γωνιωτάκης,Πίρια,Velaj(Kουταλάς),Ανδρουλάκης,Μιχελιδάκης,Μπαριαμαι,Κραβαρίτης,Θεοδωρομανωλάκης (Μελί),Χατζηδάκης,Παπάζογλου,Sofoulaj(Καρδαμήτσης.