ακολουθήστε μας!

Χώρίς να φορτσάρει 2-1 τον ΑΟ Καλύβου

25/03/17

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο αλλά μόνο για ένα ημίχρονο η ομάδα μας σημείωσε ακόμη μία νίκη με σκόρ 2-1 απέναντι στον ΑΟ Καλύβου. Πολύ δυνατά μπήκαν οι ποδοσφαιριστές μας στο παιχνίδι και από την αρχή του μάτς πήραν τα ηνία του αγώνα. Έχοντας σε πολύ καλή μέρα τον φρέσκο Μπερνιδάκη αλλά και τον Τριχάκη δημιούργησαν από το 1' λεπτό αρκετές φάσεις στον αντίπαλο. Έτσι στο 10' λεπτό ο Μπερνιδάκης μπήκε πολύ ωραία στην περιοχή ανατράπηκε καθαρά από αντίπαλο αμυντικό και ο Καψαλάκης που ανέλαβε την εκτέλεση των ποινών ,έγραψε το 1-0 από την άσπρη βούλα. Στο ίδιο τέμπο συνέχισαν οι ποδοσφαιριστές μας και δέκα λεπτά αργότερα συγκεκρημένα στο 20' ο Ρότσι έπιασε σούτ έξω από την περιοχή, ο αντίπαλος τερματοφύλακας δεν μπόρεσε να αποκρούσει την μπάλα και έτσι έγινε το 2-0. Το σκόρ μπόρούσε να είναι μεγαλύτερο στο 1ο ημίχρονο αλλά πότε το δοκάρι( 32' σούτ Πίρια) και πότε η αστοχία των παιχτών μας δεν το επέτρεψε. Στο 2ο ημίχρονο όμως η ομάδα μας μπήκε αρκετά χαλαρά, οι αντίπαλοι το εκμεταλεύτηκαν ,κέρδισαν μέτρα στο γήπεδο και δημιούργησαν προβλήματα στην αμυντική μας γραμμή. Προβλήματα που έγιναν μεγαλύτερα όταν η Κάλυβος μείωσε στο σκόρ στο 74'. Οι ποδοσαφιριστές μας παρά ότι σπάτάλησαν ευκαιρίες να καθαρίσουν το μάτς ,τελικά κράτησαν το σκόρ μέχρι το τέλος και πήραν την δίκαιη νίκη.

Άρης Ρεθύμνου (Σ.Κοζανίδης),Στεφανουδάκης, Πίρια, Μπερνιδάκης, Χατζηδάκης, Μαργκίνι, Τριχάκης, Αργυρός(90'Raja),Καψαλάκης,Γκιόκας,Ρότσι(84'Velaj),Παπάζογλου(58'Λαγκουβάρδος)